O násOdborné informácieDatabáza členovKontakty

Tlačové správy

03.11.2017
Príbeh našej profesie
23.08.2016
Vláda odklepla protischránkový zákon

Europoslanci odporučili Balka za člena Európskeho dvora audítorov

 

 http://www.24hod.sk/europoslanci-odporucili-balka-za-clena-europskeho-dvora-auditorov-cl430625.html

 

 Brusel/Štrasburg 13. apríla (TASR) - Európsky parlament (EP) dnes na základe odporúčaní výboru EP pre kontrolu rozpočtu schválil nominantov zo Slovenska, Českej republiky, Lotyšska a Slovinska na posty členov Európskeho dvora audítorov.

Kandidáta z Poľska však zamietol. Maltský nominant Anthony Abela po negatívnom stanovisku výboru EP svoju kandidatúru ešte pred dnešným plenárnym hlasovaním stiahol. Konečné rozhodnutie o jednotlivých nominantoch zostáva teraz v rukách Rady EÚ (ministri členských štátov EÚ).

Kandidáti, ktorí boli schválení plénom Európskeho parlamentu, sú Ladislav Balko zo Slovenska (328 hlasov za, 317 proti, 52 poslancov sa zdržalo), Jan Gregor z Českej republiky, Mihalis Kozlovs z Lotyšska a Samo Jereb zo Slovinska. Proti poľskému kandidátovi Januszovi Wojciechowskému hlasovalo 358 poslancov, 288 ho podporilo a 48 sa zdržalo.

Pred dnešným plenárnym hlasovaním sa 15. marca všetci kandidáti zúčastnili verejného vypočutia na pôde výboru EP pre kontrolu rozpočtu, ktorý vtedy popri nominantoch Malty a Poľska odporučil zamietnuť aj nominanta zo Slovenska.

Členovia Európskeho dvora audítorov sú menovaní na obdobie šiestich rokov. Rada EÚ po konzultácii Európskeho parlamentu rozhoduje o menovaní členov na základe návrhov jednotlivých členských štátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

 

 

 

Tlačová správa FEE – Plán EÚ na zjednodušenie pravidiel pre DPH a boj proti podvodom v EÚ
Článok SITA ,,Európska smernica – tlačová správa 16.05.2014"
Stretnutie s Bankovou asociáciou
Článok Spectator 30.09.2013
SKAU: Zdravý rozum chvalabohu zvíťazil!
Článok v novinach SME “Audítorom sa nepáči zvýšenie hraníc pre povinný audit”
Článok SITA „Záujem o prácu auditora klesá“
Článok v HN „Výpalníkom ustupovať nebudeme. Závierky treba zverejňovať“
Článok v HN “Na nezverejnené údaje o firme doplatíte”
Článok v eTREND “Audit firiem by mohol mať mäkšie pravidlá”, viac …
Stanovisko k zvýšeniu limitov pre výkon auditu
Strategické fórum o profesii účtovníka uskutočnené v Sofii 16. a 17. apríla 2013
Spolu 56 slovenských audítorov získalo od roku 2005 diplomy z medzinárodného finančného vykazovania

Bratislava, 10. septembra 2008 – Spolu 56 slovenských audítorov získalo od roku 2005 diplomy Slovenskej komory audítorov (SKAU) z medzinárodného finančného výkazníctva, čím sa definitívne zaradili medzi slovenskú audítorskú špičku.

Úspešní slovenskí audítori získali diplom z medzinárodného finančného výkazníctva

Bratislava, 7. marca 2008 – Za účasti zástupcu ACCA pre Českú, Slovenskú republiku a Maďarsko, Katky Benešovej, boli včera odovzdané diplomy „IFRS Expert“ štyrom úspešným absolventom skúšky z medzinárodného finančného výkazníctva IAS/IFRS

Slovenská komora audítorov bilancovala 15 rokov svojej činnosti

Bratislava, 26. októbra 2007 - Slovenská komora audítorov (SKAU) bilancovala dnes na svojom slávnostnom zhromaždení v historickej budove SND v Bratislave pätnásť rokov svojej činnosti. Na zhromaždení sa zúčastnili aj takí významní hostia ako prezident Svetovej federácie účtovníkov a audítorov so sídlom v New Yorku Fermín del Valle, štátny tajomník Ministerstva financií SR Peter Kažimír, generálny riaditeľ Daňového riaditeľstva SR Igor Šulaj, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Rudolf Sivák, prezident Slovenskej komory daňových poradcov Arthur Oberhauser, prezident Slovenskej komory certifikovaných účtovníkov Jozef Škultéty, ako aj zástupcovia Národnej banky Slovenska, Burzy cenných papierov, Najvyššieho kontrolného úradu, ako aj Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení.

Harmonizácia požiadaviek štatutárneho auditu v EÚ bola hlavnou témou medzinárodnej konferencie SKAU

Bratislava, 18. septembra 2007 – 8. smernica Európskej únie (EÚ) o štatutárnom audite, ktorej cieľom je harmonizácia požiadaviek týkajúcich sa štatutárneho auditu na pôde EÚ, ako aj jej implementácia na Slovensku boli hlavnými témami dvojdňovej medzinárodnej konferencie organizovanej Slovenskou komorou audítorov (SKAU) v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave, ktorá sa skončila dnes vo Vysokých Tatrách

Ďalší slovenskí audítori získali diplomy z medzinárodného finančného výkazníctva

BRATISLAVA, 12. septembra 2007 - Deväť slovenských audítorov sa v stredu, 12. septembra 2007, zaradilo k skupine svojich kolegov, ktorí získali diplomy SKAU z medzinárodného finančného výkazníctva. Týmto sa zaradili medzi slovenskú audítorskú špičku

Hlavná stránka Rss